Buffalo Bandits (NLL)
News

JR BANDITS ROSTERS ANNOUNCED FOR BOX LACROSSE CLASSIC, JR NLL TOURNAMENT

6/18/2019 11:00:00 AM / Bandits.com

The Buffalo Bandits will have three youth lacrosse teams at the Inaugural Jr. Bandits Box Lacrosse Classic at Buffalo RiverWorks on Aug. 17 and 18 and the Seventh Annual Jr. NLL Tournament in Oakville, Ont. from Aug. 23 to 25.  

Here are the rosters for each team:

2019 PeeWee Jr. Bandits

Ace Abrams - Tonawanda Braves
Ethan Bishop - Brantford
Koltin Bonafede - Newtown Golden Eagles 
Carter Bucktooth - Allegany Arrows
Adam Clark - Allegany Arrows
Cooper Drennan - St. Catharines Athletics
William Farnham IV - Niagara Thunderhawks
Elijah Freeman - Newtown Golden Eagles 
Brodie Hill - Tonawanda Braves
Caias John - Newtown/St. Catharines
Robert Kennedy Jr. - Newtown Golden Eagles 
Owen Pawlowski - BLA
Xavier Peters - Allegany/St. Catharines
Charles Rebmann - Tonawanda Braves
Owen Scott - St. Catharines Athletics
Conner Sheahan - Hamilton Bengals
Cole Sicard - St. Catharines
Preston Smith - Allegany Arrows
Zak Vey - Brantford Warriors
Taydan Williams - Niagara-on-the-Lake
Brady Young - KW Braves

 

2019 Bantam Jr. Bandits

Jack Biro - Simcoe Minor Lacrosse
Cade Cordingley     
Dylan Cordingley - Orangeville Northmen
Brian Freeman - Newtown Golden Eagles 
Tayoni Galante - Allegany Arrows/St. Catharines
Trace Hill - NAMLA
Colton Hornquist - Newtown Golden Eagles 
Landon Jaeckle - Niagara-on-the-Lake
Macay Jimerson - Newtown/Niagara-on-the-Lake
Canaan John - Newtown/Western Woodsmen
Jaden Kennedy - Newtown Golden Eagles 
Niky Lowe - Brampton Excelsiors
Johnlou Moreno - Onondaga Redhawks
Jett Richardsen - Rochester River Monsters/FCA Can-Am
Jaxson Ross - Allegany Arrows
Mason Sherk - Champion Lacrosse
Noah Snyder - FCA Northeast
Bryce Stout - Onondaga Redhawks
Sly Sundown - Tonawanda Braves
Angus "Beef" Walko - Oakville Minor 
Jerome "Jib" Watkins - Niagara on the Lake

 

2019 Midget Jr. Bandits

Braley Abrams - Tonawanda Braves
Zachary Blount - Tonawanda Braves
Ty Calhoun - Sweet Home High School
Jordan Cochrane - Owen Sound North Stars
Jake Echeveria - Champion
Ethan Harwood - Whitby Minor Lacrosse
Tyler Jamieson - Newtown Golden Eagles 
Kelvin Jonathan - Tonawanda Braves/Western Woodsmen
Dawson Kazmierczak - Champion
Jayden Korte - Burlington
Griffin Maacks - Wilson HS
Eoin MacKay - Owen Sound
Daris Martin - Six Nations
Dylan Nicometi - Akron High School
Ty Nicometi - Akron High School
Fredrick Queen - Newtown Golden Eagles 
Maxwell Scott - Tonawanda Braves
Garret Walker - Performax
Trystan Williams - Burlington Chiefs
Benjamin Wilson - Allegany Arrows

GAME CENTER
5/25/2019 9:00 PM / Calgary, AB
Buffalo Bandits vs. Calgary Roughnecks